12.02.2021

На Одещині зупинять незаконне розміщення зовнішньої реклами

На Одещині зупинять незаконне розміщення зовнішньої реклами

на селекторній нараді з головами районних державних адміністрацій, територіальних громад, районних рад та міськими головами міст обласного значення, при головуванні Сергія Гриневецького – очільника обласної державної адміністрації, та за участі заступників голови, керівників структурних підрозділів ОДА обговорили проблемні питання функціонування ринку зовнішньої реклами за межами населених пунктів Одеської області та можливі шляхи їх вирішення.

Наразі, ринок зовнішньої реклами поза межами населених пунктів в Одеській області неврегульований, що призводить до самовільного зайняття та використання без належного оформлення земельних ділянок, що використовуються для розміщення носіїв реклами, порушення правил та стандартів розміщення зовнішньої реклами, що може створювати аварійні ситуації у межах смуг відведення автомобільних доріг.

За результатами наради вирішено врегулювати проблемні питання завдяки:

- інвентаризації усіх наявних рекламонісіїв поза межами населених пунктів в Одеській області;
- припиненню незаконних відносин щодо розміщення зовнішньої реклами шляхом демонтажу незаконних (розміщених без дотримання дозвільної процедури) рекламоносіїв;
- урегулюванню земельних відносин, шляхом належного виділення в натурі, реєстрації земельних ділянок для розміщення рекламоносіїв;
- проведенню земельних торгів на право користування земельними ділянками для розміщення рекламоносіїв;
- належній видачі дозволів на право розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів (за зверненням суб’єктів).

 Це дозволить стабілізувати відносини у сфері розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів та у сфері належного землекористування. Окрім того, збільшить надходження до місцевих бюджетів.