31.05.2018

Порядок обліку платників ЄСВ зазнав змін

Наказом Міністерства фінансів України від 29.03.2018 р. №393 затверджено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що регламентується наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року  № 1162.

Порядок доповнено новим Додатком № 2 — Заявою про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ).

Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску, на якого не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (форма № 2-ЄСВ), викладено у новій редакції.

Крім того, передбачено, що у разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

Для отримання нового повідомлення платник єдиного внеску подає до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення.

У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його опублікування.

 

Головне управління ДФС в Одеській області