21.06.2018

Особливості реєстрації та застосування портативного РРО

У випадках доставки товару покупцю суб’єкт господарювання може використовувати портативний РРО, який дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці реалізації товарів чи надання послуг.

Реєстрація портативного РРО здійснюється у загальному порядку на господарську одиницю, що є стаціонарним об’єктом або пересувним об’єктом, у тому числі транспортним засобом.

РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні РРО.

У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначаються назва та адреса господарської одиниці, де будуть реалізовуватись товари (надаватись послуги), здійснюватись розрахункові операції, а також буде наявна книга обліку розрахункових операцій на РРО (далі - КОРО) та зберігатиметься поточна розрахункова книжка (далі - РК).

При реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об’єкта такий РРО, КОРО та РК мають використовуватись за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги) повинен містити адресу розташування цього стаціонарного об’єкта.

Разом з тим, портативний РРО, КОРО та РК можуть бути зареєстрованими на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватись кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи надання послуги (у місці проведення розрахунків).

У разі використання портативного РРО кур’єрською службою доставки (автомобілем тощо) у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), може зазначатися не адреса стаціонарного об’єкта як господарської одиниці, а реквізити транспортного засобу, яким виконано доставку товару (надано послугу) споживачеві. В такому випадку суб’єкт господарювання для реєстрації РРО, КОРО та РК повинен надати документи на право власності/право користування транспортним засобом.

Нагадуємо, що Порядки щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. №547.

                                                                                         Головне управління ДФС в Одеській області