17.05.2018

ОГОЛОШЕННЯ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТК

Державне регулювання Викидів забруднюючих речовин передбачає отримання відповідних дозволів на Викиди забруднюючих речовин (далі - Дозвіл).

Дозвіл дає право суб'єктам господарювання експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в Дозволі терміну.

Для обґрунтованого застосування ставок Податку за Викиди забруднюючих речовин при визначенні розміру податкових зобов'язань з Податку при експлуатації об'єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам Податку необхідно використовувати відповідні документи, зокрема Дозвіл, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів таких речовин.

Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для суб'єктів господарювання, є невід'ємною частиною заяви на отримання Дозволу.

Відповідальність за порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів стаціонарних джерел під час експлуатації об’єктів, передбачена Законом України від 16.10.1992 р. №2707-ХІІ «Про охорону атмосферного повітря» та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

За отриманням Дозволу на Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, суб'єктам господарювання необхідно звернутись до Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної адміністрації (адреса: м.Одеса, вул.Канатна, 83, тел. (048)728-35-05         веб-сайт:http://ecology.odessa.gov.ua). 

У разі виникнення питань щодо сплати екологічного податку пропонуємо звертатися до відділу адміністрування екологічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС в Одеській області за  тел. (0482)300-246.