26.09.2017

Щодо підвищення пенсій пенсіонерам з 01 жовтня 2017 року

 Коментар Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного щодо пенсійної реформи.

9 мільйонів пенсіонерів чекають на справедливе рішення парламенту.

За останні два дні на “гарячі лінії “ управління Пенсійного фонду звернулась велика кількість пенсіонерів, стурбованих питанням очікуваного перерахунку пенсії з 01 жовтня.

          Голова правління  Пенсійного фонду України Олексій Зарудний прокоментував ситуацію.

           

- Шановний Олексію Борисовичу, всім відомо, що 21 жовтня Верховна рада повинна була прийняти доленосний Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 01 жовтня. Але сталося не так, як передбачалося. Депутати перенесли розгляд цього питання на 3 жовтня. Як у цьому разі? Чи встигне Пенсійний фонд перерахувати пенсії, і чи отримують все ж пенсіонери таке довгоочікуване підвищення уже перерахувати пенсії, і чи отримають пенсіонери таке довгоочікуване підвищення уже у жовтні?

            - Так ми всі очікували прийняття цього Закон, Я кажу ВСІ- невипадково. Це не тільки 9 мільйонів пенсіонерів, а й вся система Пенсійного фонду. Адже була проведена кропітка підготовча робота, для здійснення перерахунку саме з 01 жовтня. Опрацьовувалось програмне забезпечення, проводились попередні перерахунки, перевірки. Ми були повністю готові для проведення таких перерахунків, як то кажуть були на низькому стандарті.

            Наведу простий приклад. Зазвичай процес щомісячного нарахування пенсій займає в середньому 4-5 днів, а процес нарахування пенсійних виплат, що передбачає масовий перерахунок- 10-12. враховуючи те, що виплатний період в країні починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня,  ми б встигли зробити його, як то кажуть “впритик”. А за тих обставин, що склались, це може затягнутись аж до кінця жовтня.

            - Тобто у разі, якщо Закон буде прийнято 3 жовтня, пенсіонери можуть і не отримати цього місяця пенсії у нових розмірах? Чи все ж таки Пенсійний фонд в котрий раз мобілізується і проведе такий перерахунок?

            - Так! Обов”язково це буде в жовтні. Голова уряду поставив перед ними чітку задачу, у разі прийняття Закону третього жовтня, провести осучаснення пенсій саме у цьому місяці. Для фахівців, хто знається на питаннях здійснення масових перерахунків, зрозуміло, що це дуже не просте завдання. Але йдеться про збільшення пенсій для 9  мільйонів пенсіонерів, для яких ці виплати чи не єдиний засіб існування. Ми не маємо права на зволікання, адже люди можуть не отримати свої гроші.

            Проте якщо вирішення питання, тобто прийняття Законопроекту, знов затягнеться у часі, то Пенсійний фонд, навіть за величезного бажання і докладання надлюдських зусиль, не зможе перерахувати жовтневі пенсії, Тому прийняття цього Закону повинно відбуватись під грифом  ”ПОНАДТЕРМІНОВО”.

            - Але ж Ви знаєте всі норми цього законопроекту, то хіба не можна попередньо все перерахувати, підготувати, а за умови прийняття виплатити пенсії у нових розмірах, швидше за ті терміни, що ви назвали?

            - Як я вже сказав, попередню підготовчу роботу ми провели, Але нам потрібна остаточна версія закону. Зміни, хоча б незначні, можуть можуть внестись у сесійній залі навіть в останній момент. А будь-яка зміна впливає на методику перерахунку. Ми не можемо і не маємо право робити приблизні перерахунки. Це ж не просто цифри, а різні нюанси, як кому зарахувати стаж, заробіток тощо. Перерахунок — це складний процес, це не просто взяти і збільшити пенсію на певний процент. Це змін у складових, від яких залежить розмір пенсії, А головне це люди, які очікують справедливого підвищення, Тому, образно кажучи, кожна літера закону, кожна кома може вартувати пенсіонеру певну суму гривень.

            - Щодо коштів. А чи вистачає грошей у Пенсійного фонду на таке масове підвищення пенсій?

            До осучаснення пенсій ми фінансово готові. На сьогодні наші надходження збільшились понадпланово більш ніж на 14 млрд. Ми працювали, акумулювали ці кошти, І як результат, готові зробити людям перерахунок. Є гроші, є усі можливості, а закон, на який чекає півдержави- ДОСІ НЕ ПРОГОЛОСОВАНИЙ!

             Тому ще раз наголошуємо: єдине, що зараз потрібно-ТЕРМІНОВЕ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ ДЕПУТАТАМИ.

            - Чи можете Ви заспокоїти пенсіонерів.Все ж, є в них шанс отримати підвищені пенсії вже у жовтні?

            - Я, як і все українське суспільство, сподіваюся, що депутатський корпус збереться, консолідується і врешті прийме це доленосне рішення,аби запустити у дію механізм осучаснення пенсій. А ми, як сказав прем”єр-міністр, в свою чергу, будемо працювати 24 години на добу!

 Заступник  начальника Саратського  об”єднаного управління  ПФУ   Л.Ф.Чуйко