17.10.2019

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД: СКАЖИ «НІ!» ЗАРПЛАТІ В КОНВЕРТІ

ПАМЯТАЙТЕ!

Тільки з офіційної зарплати роботодавець сплачує за вас страхові внески до системи обов’язкового пенсійного страхування.

 Заробітна плата, яка виплачується в конвертах, - тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника.

Це – ризик залишитись без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.  А низька заробітна плата – шлях до отримання мінімальної пенсії на схилі літ.

 

ЗНАЙТЕ!

Тільки з легальної зарплати формується ваша майбутня пенсія.

 Основа вашої майбутньої пенсії – страхові внески, які роботодавець щомісяця сплачує за вас до Пенсійного фонду України. При «сірих» схемах оплати праці страхові внески сплачуються в мінімальному розмірі або не сплачуються зовсім. У цьому разі ви втрачаєте право на отримання пенсії в майбутньому або отримуватимете її в мінімальному розмірі.

 

ПЕРЕВІРЯЙТЕ!

Чи перераховує роботодавець за вас страхові внески в повному обсязі.

 Відомості про сплачені страхові внески накопичуються і зберігаються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування на вашій обліковій картці.

 ЯК ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО РОБОТОДОАВЕЦЬ СПЛАЧУЄ ЗА ВАС СТРАХОВІ ВНЕСКИ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

 

Самостійно

звернутися до

Пенсійного фонду України

 

 

Зверніться до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом і отримайте індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб (Довідку ОК-5)

В особистому кабінеті

на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України .

 

Авторисуйтеся на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua. Зайдіть до «Особистого кабінету» та оберіть розділ «Мій страховий стаж», де ви зможете переглянути інформацію про свій страховий стаж і сплачені внески.

За допомогою

СМС-повідомлень від Пенсійного фонду України

 

Зайдіть до «Особистого кабінету» на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua та налаштуйте сервіс СМС-інформування. Щомісяця вам надходитиме інформація про сплату/несплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування/не зарахування цього періоду до страхового стажу. Можливо звернутись до територіального управління Пенсійного фонду та подати заяву про налаштування.