24.05.2017

Підвищення пенсій з 1 травня 2017 року

З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312,00 гривень.

Будуть збільшені, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, (1312,00 грн.):
— мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій, призначених до 01.10.2011; 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);
— доплата за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
— мінімальні розміри пенсій по інвалідності та в зв’язку з втратою годувальника;
— розміри підвищень, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
— мінімальні розміри пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам-ліквідаторам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарям;
— пенсії за особливі заслуги перед Україною, призначені відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Разом з тим, непрацюючим жінкам, які вийшли достроково на пенсію за віком до 1 січня 2015 року у 55 років, маючи страхового стажу не менше 30 років, розмір пенсії також перераховується з 1 травня 2017 року. Але розмір пенсійної виплати не завжди досягатиме мінімального розміру пенсії – 1312 грн., оскільки зменшення на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію проводиться, виходячи з мінімального розміру пенсії – із 1312 гривень.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») проводиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, (з 01.05.2017 – 1968,00грн. (1312*150%)).

Не проводиться перерахунок виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, (1312,00грн.):
— працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж;
— підвищення особам, які мають статус «дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;
— додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, не переглядається розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника.

Також не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках, коли:
— розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії;
— розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.05.2017 року.

Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, — у частині такого перевищення.

 

 

                                                                                     Заступник начальника                      

                                                                                     об”єднаного управління

                                                                                     Пенсійного фонду україни

                                                                                     в Саратському районі

                                                                                     Чуйко Л.Ф.