26.02.2019

Нові умови виплати субсидій

         Саратське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області повідомляє  що, 27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України  прийнято постанову №1176  “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, якою запроваджено механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

         Відповідно до постанови механізм запровадження надання субсидій у грошовій формі буде проходити в три етапи. Перший етап поширюватиметься на тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

         Таким чином їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти.

         Вже починаючи  з 1  березня  поточного року відповідно до ухваленого  шостого лютого рішення Уряду  розрахунки за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою.

         Переліки всіх осіб, яким виплачуються субсидії, формують органи соціального захисту населення.  Кожному одержувачу субсидій, якому призначено допомогу  “Укрпошта” доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії для оплати комунальних послуг.

         Особам, які одержують пенсії, виплата житлових субсидій здійснюватиметься через  Пенсійний фонд України одночасно з виплатою пенсій. Кошти будуть перераховуватися на рахунки пенсіонерів в банківських установах або на рахунки підрозділів АТ «Укрпошта» для  подальшої доставки пенсії та субсидії. При цьому банківські установи проінформують своїх клієнтів про надходження коштів. Отже, виплата пенсій та субсидій пенсіонерам буде проводитись синхронно з 4 по 25 числа кожного місяця.

         Слід зазначити, що право на отримання субсидії має кожна українська родина або окрема особа, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

         Звертаємо увагу!

         - для отримання монетизованих субсидій надавати додаткові документи до територіальних управлінь Пенсійного фонду області не потрібно;

         - виплата житлових субсидій органами Пенсійного фонду області буде здійснюватись на підставі визначених структурними підрозділами органів соціального захисту населення даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерів;

         - по всіх питаннях, пов’язаних з визначенням права на субсидію або її розмір потрібно звертатись до відповідного органу соцзахисту.

         Тим громадянам, які ще не на пенсії, субсидія перераховуватиметься грошовим переказом “Ощадбанком” через платіжну систему “Система термінових переказів ”Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.  Для цього необхідно звернутись до найближчого відділення “Ощадбанку” та подати паспорт і ідентифікаційний номер.

 

Начальник відділу з питань  призначення перерахунку та виплати пенсій

М. КОТЕЛЕВСЬКА