11.06.2018

Про соціальний захист учасників АТО

     Одним  з пріоритетів державної політики  є забезпечення,   вшанування  та гарантування  соціального  та  правового  захисту  бійців які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність  України і брали безпосередню  участь  в антитерористичній  операції, забезпеченні  її  проведення. Відповідно до законодавства вони  мають право  на отримання  пільг та соціальних  виплат передбачених  законодавством  України.

    Станом   на 01.06.2018р.  на   обліку  в  управлінні  соціального захисту населення  перебуває   98 учасників  бойових дій та 2 інваліди війни, які брали безпосередню участь в зоні проведення   АТО та  1 сім’я  загиблого  учасника   антитерористичної операції.  Згідно  закону  України  «Про статус ветеранів  війни, гарантії їх  соціального  захисту»  вони  користуються  пільгами з 75% знижкою  на житлово-комунальні  послуги  та електроенергію,  щорічно  отримують компенсацію  на тверде паливо та скраплений  газ,  отримують одноразову грошову  допомогу   до  5  травня  у розмірах  визначених  щорічно  постановою  КМУ.  В  2018 році   зазначена  допомога  для інвалідів ІІ гр. складає – 3265 грн.,  для  учасників  бойових дій     -  1265 грн., членів сімей загиблих  - 630 грн,

          З метою надання додаткових соціальних гарантій  не передбачених  законодавством України  рішенням  сесії  районної ради  від 21.02.2018р. № 314-VII  прийнята  районна  комплексна програма « Соціальний захист  ветеранів антитерористичної операції та їх  родин на 2018-2020 роки», метою якої є  підвищення  рівня і якості  життя для учасників  АТО та їх родин.  Загальний  обсяг  фінансових ресурсів  для реалізації Програми  на  3 роки  складає 1373,0 тис. грн.

     За рахунок коштів районного бюджету Програмою   передбачено :

  -   Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО мешканцям району, які потребують лікування  - передбачено  50,0 тис.грн. В 2018 році  за рахунок коштів районного бюджету  отримали матеріальну допомогу на лікування  родина загиблого учасника АТО в сумі  3000 грн.

- Надання одноразової матеріальної допомоги або відшкодування вартості санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, інвалідам війни, воїнам-добровольцям з числа учасників АТО, у тому числі у  разі спільного оздоровлення разом з сім’єю, та членам сімей загиблих (померлих)  учасників АТО  - 35,0 тис.грн. За 2017 рік  в санаторіях України  оздоровились 3 учасника  АТО. В 2018 році  виявили бажання  оздоровитись 1 інвалід війни, 1 учасник АТО та  1 сім’я  загиблого  учасника   антитерористичної операції.

       - Надання додаткової компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу ветеранам війни з числа учасників АТО, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО до 100%.  – 100,0 тис.грн. (гранична  вартість  твердого  палива  в 2018 році  - 2424,16 грн., згідно  законодавства учасники АТО  отримують  75%, тому вони отримають компенсації  до 100%).

- Надання одноразової допомоги на проведення поточного ремонту житлових приміщень учасників бойових дій АТО в разі звернення  - 30,0 тис.грн. В поточному році  1 особа  отримала  матеріальну допомогу  на ремонт будинку в розмірі 9,84 тис. грн.

   -  Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих в зоні АТО у розмірі 1 тисяча на місяць, передбачено  - 24,0 тис.грн.

         - Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО - мешканцям Саратського району, які потребують зубопротезування   -  20,0 тис.грн.

 Матеріальну допомогу  отримав  1 учасник АТО в  сумі  2,8 тис. грн.

       -  Пільгове забезпечення медикаментами  учасників АТО, членів родин загиблих (померлих) учасників АТО та у разі їх амбулаторного лікування у межах бюджетного фінансування  передбачено 20,0 тис.грн., використано  -  0,2 тис.грн.

 -  Відзначення   Дня захисника України  -  100.00 тис. грн.

            За рахунок коштів державного бюджету  відповідно до законодавства   укладені угоди на 3 осіб  учасників АТО  на проходження професійної  підготовки для  отримання  спеціальності  водія  транспортних засобів.

           Відповідно до обласної  комплексної програми підтримки ветеранів  антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки за рахунок коштів обласного бюджету  сім’я  загиблого військовослужбовця  в зоні АТО  отримує матеріальну допомогу з  обласного бюджету  2000 грн. щомісячно та 2 особи  з інвалідністю з числа  військовослужбовців  отримують  щомісячну  стипендію    в розмірі  1000 грн.

      В 2017 році за рішенням комісії, щодо розгляду заяв членів сімей загиблих  військовослужбовців  та інвалідів І та ІІ гр. з числа  військовослужбовців, які брали безпосередню участь  в АТО  про  виплату  грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення  відповідно до Постанови КМУ  від 19.10,2016 р  № 719  «Питання забезпечення житлом  деяких категорій осіб, які захищали  незалежність, суверенітет та територіальну цілісність  України, а також членів їх сімей» зі змінами  від 28.03.2018 №213 сім’я загиблого військовослужбовця  в зоні АТО  Сирбу Д.В. отримали  компенсацію  з державного бюджету на придбання житла  в розмірі  545546,32 тис. грн.

     Також Програмою  передбачено  фінансова підтримка статутної діяльності громадської організації «Українська Бесарабія» - 10,0 тис.грн.  В поточному  році організація  використала  -  5,0 тис.грн.

 

 

 

 Начальник  управління                                                                        Т.І.Голубчик