11.06.2018

Апаратна нарада райдержадміністрації

11 червня 2018 року голова райдержадміністрації  Лобан А.А. провів апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів органів виконавчої влади та керівниками комунальних закладів.

В ході наради про стан готовності сільськогосподарських підприємств Саратського району до збирання ранніх зернових колосових та зернобобових культур врожаю 2018 року поінформувала начальник відділу агропромислового та економічного розвитку РДА Кодрян Ж.М.

Відповідно до оперативної та статистичної звітності, в Саратському районі площа до збирання ранніх зернових в 2018 році складає 54766 га, в тому числі:  озимої пшениці – 34500 га, озимого ячменю – 17168 га,  ярого ячменю – 1700 га,  гороху – 1335 га, вівсу – 63 га, крім того, озимого ріпаку – 16322 га.  Збиральна компанія в районі стартує вже у найближчі дні.

 Про соціальний захист учасників АТО доповіла начальник управління соціального захисту населення РДА Голубчик Т.І.

 Станом  на 01.06.2018р.  на   обліку  в  управлінні  соціального захисту населення  перебуває   98 учасників  бойових дій та 2 інваліди війни, які брали безпосередню участь в зоні проведення   АТО та  1 сім’я  загиблого  учасника   антитерористичної операції. Відповідно до законодавства вони  мають право  на отримання  пільг та соціальних  виплат передбачених  законодавством  України, про які детально доповіла  начальник профільного управління РДА. За результатами розгляду питання голова райдержадміністрації Лобан А.А. надав доручення оприлюднити інформацію про всі види пільг та соціальних допомог, які були надані  в Саратському районі учасникам бойових дій на сході країни  та членам їх родин.

 Про стан криміногенної ситуації на території Саратського району за минулий тиждень поінформувала начальник сектору реагування ПП Саратського відділення  поліцій   Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області Верещак  Т.О. Так за минулий тиждень районним відділенням поліції зареєстровано 41 заяв та повідомлень про правопорушення, 7 з яких внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, складено 26 протоколів про адміністративні правопорушення.  В тому числі доповідач повідомила  про випадок  незаконного поводження з боєприпасами  у с. Крива Балка,  де донька учасника АТО принесла до школи бойові патрони. За  результатами перевірки правоохоронці виявили  запаси боєприпасів та гранату, з приводу чого порушено справу за ст. 263.ч.1 ККУ.

Зважаючи на цю подію, голова РДА надав доручення   правоохоронцям  провести з військовослужбовцями  та ветеранами  АТО  профілактичні бесіди про  недопущення незаконного зберігання зброї, боєприпасів  та вибухових речових, а  у випадку наявності зброї та боєприпасів – необхідності  добровільної їх здачі. 

 

Про стан питної води в селищі Сарата доповів Саратський селищний голова Негодяєв А.Л. Зважаючи на резонанс, викликаний в інтернет-мережі  минулорічною інформацією щодо забруднення водопровідної води в селищі  фекальними речовинами селищна рада звернулася до  відокремленого підрозділу «Саратський міжрайонний відділ лабораторних досліджень, з проханням підтвердити достовірність наданої цією установою  інформації.  За результатами службового розслідування, проведеного зазначеною лабораторією, з’яcувалося,  що  надана доповідь від 10.06.2017 року містила технічну помилку щодо показника забрудненості, не була зареєстрована в журналі вихідної кореспонденції, на сьогодні відповідальна особа,  яка готувала цю доповідь, не працює в даній установі. На переконання селищного голови, зазначена інформація щодо бактеріологічного забруднення води в селищі Сарата, яка надавалася рік тому, є сфальсифікованою. За результатами  досліджень води, проведених у квітні та травні цього року,  небезпечних мікробів та фекального забруднення не виявлено.  В той же час селищний голова визнає, що  за фізико-хімічними показниками  - перевищеним вмістом хлоридів, сульфатів, сухого залишку – якість води в селищі Сарата, як в і в інших населених пунктах району не є бездоганною.  Тому  влада селища планує заходи щодо придбання  та  встановлення обладнання з додаткової  очистки води в дошкільному  закладі та школі–гімназії.

За результатами розгляду питання голова райдержадміністрації Лобан А.А.  зауважив, що найближчим часом в райдержадміністрації буде проведено нараду щодо стану води в населених пунктах району. Антон Лобан також рекомендував  Негодяєву А.Л., аби запобігти  подальшим спекуляціям на цьому питанні публікувати результати лабораторних досліджень якості води в селищі на офіційному сайті селищної ради. Також Лобан А.А.  нагадав селищному голові про необхідність оприлюднення відео,  або аудіозапису проходження  сесійних засідань селищної ради.

За результатами апаратної наради голова РДА  надав відповідальним особам окремі доручення та визначив завдання щодо плану роботи на поточний тиждень.