Люди-не товар

У світлі подій останнього часу багато людей зіткнулись із проблемою нелегальної трудової міграції. Питання нелегального працевлаштування за кордоном завжди вимагало підвищеної уваги.

Служба зайнятості є однією зі структур, яка відіграє важливу роль у запобіганні й протидії торгівлі людьми, сприяє підвищенню обізнаності тих, хто шукає роботи за кордоном. 30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Тому провідним фахівцем Саратської районної  філії Одеського обласного центру зайнятості проведено  інформаційний семінар «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці" для безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості та не виключають можливість поїздки за кордон для працевлаштування або навчання.

Присутніх було ознайомлено з поняттям «торгівля людьми», основами законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні, економічна експлуатація, торгівля людьми); про переваги легального працевлаштування за кордоном, правовий захист громадян за кордоном.

Наприкінці семінару слухачі отримали друковану інформацію «Пам’ятку», яка допоможе в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.