27.02.2014

Відкриття нового рентгенологічного кабінету у комунальному закладі «Саратська центральна районна лікарня»

 

 

Відкриття нового рентгенологічного кабінету у комунальному закладі «Саратська центральна районна лікарня»

26 червня 2013 року у комунальному закладі «Саратська центральна районна лікарня» відбулося відкриття нового, третього за рахунком, рентгенологічного кабінету. В урочистому заході взяли участь голова Саратської районної державної адміністрації Анатолій Семенович Коритний, голова Саратської районної ради Віктор Степанович Чемерис, заступник голови районної ради Фабрикатор Ольга Олексіївна, відповідальні працівники районних органів влади, голови сільських рад, представники місцевої преси, медичні працівники районної лікарні та мережі лікувально – профілактичних закладів на чолі з головним лікарем закладу Віктором Петровичем Черешньовським.
Захід відкрив А.С. Коритний. У своєму привітанні він детально розповів присутнім про обставини відкриття рентген – кабінету. Обладнання передано до лікарні у середині минулого року в рамках програми «Народний бюджет», що ініційована губернатором Одеської області Едуардом Леонідовичем Матвійчуком та підтримана Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем. Вартість обладнання вітчизняного виробництва складає 1млн 200 тис. грн. Висока ефективність цього сучасного апарату забезпечується трьома комп’ютерними модулями, що дають змогу у високій цифровій якості та широкому технічному діапазоні проводити як рентгенографічні (тобто у форматі знімку), так і рентгеноскопічні (тобто у форматі візуального обстеження
on line
) діагностичні дії. Три медичних працівника, що будуть обслуговувати нову техніку, пройшли відповідне навчання та вже можуть нею користуватися.
Приміщення для рентген – кабінету підготовлено за чотири місяці і повністю відповідає чинним вимогам санітарного та протипожежного законодавства, відповідає нормам охорони праці та профільній специфікації. Об
єм всіх видатків для підготовки приміщення склав понад 386 тис грн. На завершення А.С. Коритний підкреслив, що проведені роботи були б неможливі без програми «Народний бюджет».
Соціальні напрямки розвитку, реформи в сфері охорони здоров
я та стан справ у медиків району були і лишаються на порядку денному районної влади.
Головою районної ради Чемерисом В.С. було порушено питання щодо вивчення можливості подальшої експлуатації хоч морально та технічно застарілого, але ж діючого аналогового рентгенологічного устаткування. Це дасть змогу мешканцям району в більш комфортних умовах, без черг, проходити діагностичні обстеження та профілактичні медичні огляди. Також, у разі необхідності, рентгенологічна служба Саратської центральної районної лікарні зможе надавати послуги мешканцям сусідніх районів. Під час реформ у медицині це, поряд з іншими можливостями лікарні, неабиякий резерв у плані збереження цілісності лікарні і кількості робочих місць. Голова райради висловив думку, що широкі характеристики нової техніки відкриють можливості для утворення бази даних рентгенологічних досліджень, які можна використовувати і в лікувальній роботі з кожним певним хворим, і для самоосвіти та накопичення досвіду лікарів.
Головний лікар районної лікарні Черешньовський В.П. у своєму привітанні щиро подякував керівництво району, обласну та центральну виконавчу владу за щоденну увагу та допомогу в роботі лікарів, за відчутні добрі справи щодо збереження здоров’я наших співгромадян, створення достойних умов для перебування пацієнтів у лікувальному закладі та суспільно – важливої роботи медичних працівників.
На завершення офіційної частини голови декількох сільських рад на конкретних прикладах з життя Саратського району ще раз довели соціальну спрямованість програми «Народний бюджет».
Після урочистого перерізання стрічки головою районної державної адміністрації Коритним А.С, головою Саратської районної ради Чемерисом В.С., головним лікарем комунального закладу «Саратська центральна районна лікарня» Черешньовським В.П., традиційного гостинного українського хліба – солі від співробітників лікарні у національному вбранні гості ознайомилися з новим об’єктом у складі районної лікарні.