27.02.2014

Практична реалізація у регіонах завдань і доручень Президента України з модернізації медичної галузі у частині створення інституту сімейного лікаря та мережі амбулаторій сімейної медицини

 

Практична реалізація у регіонах завдань і доручень Президента України з модернізації медичної галузі у частині створення інституту сімейного лікаря та мережі амбулаторій сімейної медицини

Одним з пріоритетів медичної реформи є забезпечення надання якісної та екстреної первинної медичної допомоги і розвиток сімейної медицини. Її стратегічна мета – доступна і якісна медична допомога, спрямована на зменшення захворюваності і смертності, в першу чергу від серцево-судинних, онкологічних захворювань і туберкульозу і загальне покращення стану здоров’я громадян.

За розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Про затвердження плану заходів на 2013 рік з реалізації реформи медичного обслуговування в Одеській області» та на виконання завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо модернізації медичної галузі затверджено відповідний план заходів.

1. Прийняті рішення  відповідних  рад різних рівнів  про створення на території області 36 Центрів первинної медичної допомоги, як юридично самостійних закладів. Рішеннями районних та міських рад затверджено 33 Центри первинної медико-санітарної допомоги вже з призначенням головних лікарів.

2. Завершені розрахунки потреби у коштах для реконструкції приміщень, матеріально-технічного оснащення, устаткування обладнанням, визначення місця розташування та забезпечення  санітарним  автотранспортом Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Складено штатні розписи відповідних установ, вже як самостійних юридичних закладів

3. Продовжується робота із розвитку мережі закладів загальної практики/сімейної медицини. За даними управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації наразі кількість закладів загальної практики/сімейної медицини нараховує 260 одиниць, з них 228 закладів розташовані у сільській місцевості. За 3 місяці поточного року кількість  амбулаторій загальної практики/сімейної медицини (АЗПСМ) зросла на 5 закладів, які були організовані в сільській місцевості. В містах регіону нараховується 24 заклади сімейної медицини.

На початок року ФАПи Одеської області укомплектовані медичними працівниками на 88,7% проти 86,2%.

Рівень кваліфікаційної підготовки медичних працівників в регіоні достатньо високий. Із загальної кількості працюючих лікарів територіальних закладів охорони здоров’я, з урахуванням апарату органів управління, мають кваліфікаційну категорію 71,1% від їх загальної чисельності; при цьому, доля лікарів з вищою кваліфікаційною категорією серед атестованих спеціалістів складає 67,8%. Першу категорію мають 20,3% спеціалістів. Серед молодших спеціалістів з медичною освітою атестовано 72,6% від їх загальної чисельності, вищу кваліфікацію мають дві третини працівників.