Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади з працівниками районного центру зайнятості

        Відповідно до розпоряджень Одеської обласної державної та Саратської районної державної адміністрації про організацію громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» щодо децентралізації державної влади  3 жовтня 2014 року головний спеціаліст юридичного сектору апарату Саратської районної державної адміністрації Бузган О.В. зустрівся з працівниками Саратського районного центру зайнятості.

В ході спілкування Олег Васильович ознайомив присутніх з запропонованими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства основними змінами до Основного Закону  України, які направлені на децентралізацію державної влади та реалізацію реформи місцевого самоврядування. 

             У своїй доповіді Бузган О.В. зупинився на  механізмах запровадження, передбачених данним законопроектом трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України, наділення громад максимально широким колом помножень, зокрема через передачу  функцій виконавчої влади від місцевих адміністрації виконавчим органам місцевих рад та забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими  ресурсами.  

        Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування  дозволить забезпечити якісно новий тип державного устрою за демократичним європейським зразком, що сприятиме більш високому соціально-економічному  розвитку регіонів і держави  в цілому. Олег Васильович  також відзначив, що розширення прав і повноважень місцевого самоврядування та внесення відповідних змін до Конституції України є частиною мирного плану Президента України Петра Порошенка, який значною мірою спрямований на врегулювання ситуації на сході країни, досягнення єдності і злагоди у суспільстві.

Свої зауваження та  пропозиції щодо проекту зазначених змін до Конституції України також висловили і учасники  громадського обговорення.