10.10.2018

Засіданння комісії з питань ТЕБ та НС

10 жовтня 2018 року голова райдержадміністрації Лобан А.А. провів чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про хід виконання заходів щодо локалізації та недопущення розповсюдження особливо небезпечного інфекційного захворювання «Сибірська виразка» на території Саратського району.
Як відзначив голова райдержадміністрації Лобан А.А., з моменту виявлення підозри на сибірську виразку в с. Міняйлівка, відбулося три позачергові засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. «Сьогодні наше завдання попередньо підсумувати ту роботу, яку ми провели, визначити стан локалізації та зрозуміти, чи зупинили ми розповсюдження цього небезпечного захворювання на території Саратського району та Одеської області». 
Про проведені протиепідемічні та профілактичні заходи поінформували головний спеціаліст з надзвичайних ситуацій Поточний І.Б., головний лікар Саратської ЦРД Нагнойний Є.В., головний лікар КП «Саратський РЦ ПСМД» Стогній О.П., начальник управління Держпродспоживчслужби в Саратському районі Швець А.І., начальник Сартського РС ДСНС в Саратському районі Клімов А.І., заступник начальника Саратського відділення поліції підполковник Мукієнко О.В., Міняйлівський сільський голова Дікусар Л.І. 
Як відзначалося у доповідях керівників відповідальних служб, з 02 жовтня було запроваджено карантин на території Міняйлівської, а також сусідніх Старосільської, Фараонівської та Петропавлівської сільських рад. До забезпечення карантинних заходів були залучені підрозділи поліції, та працівники ДСНС. Було встановлено 6 блок-постів, з них 2 - дизбар’єри з дезінфекцією автомобілів. 
В інфекційному відділенні продовжують лікування 5 хворих на сибірську виразку. Стан хворих легкої ступені важкості. Щоденно проводиться поточна дезінфекція в палатах, де знаходяться хворі на сибірську виразку. 
З медиками району проведена медична нарада з питань сибірської виразки. На 12.10.2018р. запланована лекція д.м.н., професор зав. кафедрою інфекційних хвороб Одеського медуніверситету Чебан Т.В. щодо сибірської виразки для медпрацівників Саратського району.
З 28 вересня 14-ма медичними працівниками первинної ланки проводився подвірний обхід та огляд населення на території Міняйлівської, Петропавлівської, Старосільської та Фараонівської сільських рад, всього було оглянуто 2744 особи, встановлено 75 контактних осіб, які контактували з хворими людьми та м’ясом хворої тварини. Їм призначено профілактичне лікування антибіотиками.

На подвір’ї, де було встановлено сибірку, а також в домогосподарствах контактних осіб проведені всі заходи дезінфекції згідно інструкції з профілактики та боротьби з сибіркою тварин. 
Проведено облік всього поголів’я, сприятливого до сибірки (ВРХ, ДРХ, коні, свині) в населених пунктах с. Міняйлівка, с. Петропавлівка, с. Фараонівка, с.Старосілля. Силами задіяних працівників ветеринарної медицини Саратського, Арцизького, Білгород-Дністровського, Тарутинського районів, в зазначених населених пунктах проведено щеплення проти сибірки ДРХ та ВРХ. Всього щеплено понад - 6408 голів. Профілактична робота триває і на сьогодні згідно плану – графіка проводяться щеплення тварин по руслу р.Сарата - на території Надеждинської, Мирнопільської, Зорянської, Михайлівської сільських рад та Саратської селищної ради. 
На даний момент ситуація в зоні карантину стабільна, нових випадків захворювань серед тварин та серед людей не виявлено, випадків несанкціонованого забою та вивезення тварин з карантинної зони не відбувалося.
За результатами засідання за дорученням голови РДА Лобана А.А. районною комісією з питань ТЕБ та НС прийняті рішення щодо:
- продовження карантинних заходів до 17 жовтня 2018 року ;
- визначення заборонених зон на пасовищах та продовження вакцинації тварин;
- продовження профілактичної роботи серед населення;
- щоденного інформування керівництва облдержадміністрації про ситуації щодо локалізації та профілактики сибірки на території Саратського району. 
Також в ході засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС було розглянуто питання про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 року.