06.08.2018

Відбулося обговорення перспективного плану об’єднання громад

6 серпня  2018 року  голова районної ради Переправка Ю. В.  провів нараду із сільськими головами по обговоренню перспективного плану  територіальних громад району. У нараді взяли участь голова районної державної адміністрації Лобан А. А.,  заступник голови райради Небога О. І., депутат обласної  ради Чіклікчи Г. Г. керівник апарату райдержадміністрації Кімліченко Л. В.

Тема обговорення викликала жваву дискусію, тому що вона зачіпає «за живе» кожного мешканця району. Свої бачення, інколи діаметрально протилежні, переконливі аргументи на користь своєї позиції представили сільські голови Долинки, Надежди, Сергійвки, Світлодолинського, Кулевчі,  Старосілля, Зорі, Михайлівки, Фараонівки та ін.

Учасники наради озвучили своє бачення і пропозиції щодо об’єднання громад. Всі присутні зійшлися на тому, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об´єднання громад. Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, а не нові проблеми. Тому необхідно все детально продумувати, прораховувати і виважено підходити до процесу створення об´єднаних громад, щоб вони дійсно були спроможними забезпечити своїм жителям належний рівень життя.

У спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування мають забезпечити надання всіх необхідних громадянам публічних послуг, а тому при об’єднанні слід пам’ятати про фінансову, кадрову та інфраструктурну спроможності.

Як наголосив голова районної державної адміністрації перш за все необхідно зрозуміти бачення змін до перспективного плану в усьому районі. Антон Лобан запевнив сільських голів, що підтримує всі ініціативи щодо об’єднання громад, головне – щоб були дотримані принципи добровільності, безконфліктності та законності.

Підбиваючи підсумки, голова районної ради підкреслив, що кожна громада, зваживши усі «за» та «проти», повинна вирішити, що для неї краще, з ким об’єднатись, прорахувати всі фінансові ресурси та можливості, тим більше, що іншого шляху розвитку місцевого самоврядування не буде, окрім, як створення територіальних об’єднаних громад та децентралізація влади з передачею повноважень на місця. Тільки громади можуть зініціювати та подати свої конструктивні пропозиції щодо форматів об’єднання територіальних громад району.  Перспективний план – це лише напрямок руху та приклади того, що отримають громади.  Тому зараз у Саратському районі необхідно визначити фінансово спроможні громади і в найближчий час подати свої пропозиції щодо  коригування перспективного плану.