13.08.2019

Увага!Масове цвітіння амброзії полинолистої

Полинолиста Амброзія –масово поширена на всій території нашого району. З середини серпня  і до  жовтня  триватиме  цвітіння рослин.

Під час цвітіння - цярослинадуженебезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищеннятемператури,головний біль,сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршеннязору, з’являється кашель і можевикликати набряк легенів), медики називаютьцеамброзійнимполінозомабосінноюпропасницею. Сліддодати, що у цейперіодвідїї пилку страждають астматики, у якихзагострюються приступи бронхіальноїастми.

 Кожнаквітуюча рослина виділяє мільярди пилкових зернинок,які   легко переносяться з пустирів, пасовищ, узбічдоріг потоками вітру на досить велику відстань (до 50 км),  пилок,потрапляючи  у наші оселі  через відкриті  вікна,  викликає алергічні реакції в людей.  Тому людям, які страждають від амброзійногополіному, важливо при провітрюванні житлових приміщень, на вікна  вішати вологу марлю, яка  буде затримувати пилок та  не даватиме йому  можливості потрапити в середину приміщень.

В населених пунктах боротьба з амброзією полинолистою проводиться  механічним методом, шляхом скошування або вириванням чи висапуванням рослин, головне при цьому   провести  боротьбу до цвітіння бур’яну.

 На відстані 300м від населених пунктів  та адміністративних будівель дозволяється проводити обприскування гербіцидами посіви   сільськогосподарських культур, багаторічні насадження, виноградники та інше- наземними оприскувачами при швидкості вітру 3-4 м/с та напрямком вітру  від населеного  пункту.

Гербіциди, для боротьби з амброзією повинні бути  зареєстровані в   офіційному «Переліку пестицидів та  агрохімікатів, дозволених  до  використання в Україні  у 2018 р.» або доповненнях до нього. При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись  правил техніки безпеки.

 

Начальник управління агропромислового та економічного розвиткуСаратської районної державної адміністрації   Ж.М. Кодрян

Державний фітосанітарний  інспектор    Т.В.Йожиця