15.05.2019

Урочистості з нагоди Дня вишиванки в Саратському районі

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України за кордоном відзначають  День вишиванки, що стала   культурним символом та візитівкою нашої держави.  

Вже стало  гарною традицією цього дня приходити на роботу, навчання,  публічні заходи у вишиванках.  По всьому  світу цими днями  проводяться   святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.
Напередодні свята, 15 травня  2019 року, в селищі Сарата  відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь керівники району та селища, працівники органів влади, представники громадськості та засобів масової інформації, вихованців дошкільного закладу. 
 Присутніх привітали голова райдержадміністрації Лобан  А.А., голова районної ради Переправка  Ю.П., секретар Саратської селищної ради Єрьоменко С.В.

«Українська вишиванка – це генетичний код, дух нашого народу, який   ми пронесли через століття. Здавна українці з повагою та шаною ставилися до сорочок та рушників, які своїми руками вишивали жінки: матері, дружини, сестри, доньки.  Особливо хотілося б привітати з цим святом молоде покоління, яке є продовжувачем нашого роду, та побажати, щоб їхнє життя стелилося, як вишитий рушник, було радісним та щасливим», - відзначив у своєму виступі голова райдержадміністрації  Лобан А.А.

 Присутні також  вшанували Великого Кобзаря – духовного лідера української нації та поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченка.