07.11.2018

Учитель має право вчити й виховувати до тих пір, поки сам учиться й удосконалюється

Такого девізу дотримуються педагогічні працівники, вчителі початкових  класів, для яких  КУ «Саратський  РМК з питань освіти» 31 жовтня 2018 року був  організований і проведений  семінар з дуже актуальної проблеми сьогодення: «Формування ключових компетентностей молодшого школяра».

Спостереження і досвід свідчать про загальне падіння читацької культури в суспільстві, зниження інтересу до книги. Тому, з метою забезпечення кваліфікованого керівництва навчанням, основою якого є знання особливостей процесу читання, володіння ефективними методами і прийомами, керівник районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, вчитель Новоселівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» Тетяна Олександрівна Пелін підготувала  і виступила перед учасниками семінару з мультимедійною презентацією. Цікаво, нестандартно, корисно для вчителів у змістовній доповіді йшла мова про компетентнісний підхід як чинник модернізації навчального процесу в початковій школі.

Пелін Олена Василівна, вчитель початкових класів цього ж закладу освіти, ознайомила педагогічних працівників з новими технологіями навчання та прийомами розвитку критичного мислення дітей на уроках математики.

Фрагменти уроків, підготовлені вчителями, були насичені комунікативними та інтерактивними методами, вправами з інтегрованим змістом, дидактичними іграми.

Учасники семінару в ролі учнів брали участь у різних видах діяльності.

Майстер-клас, проведений керівником гуртка КЗ «Саратський РБДТ» Яковлевою Г.В. надихнув вчителів на творчу діяльність.

Педагоги обмінялись думками щодо бачення ними Нової української школи, обговорили реалії та перспективи, основні постулати  знаннєвого та  компетентнісного підходів.

Радує те, що є вчителі, які вміють учитись ефективно, швидко оновлюють свої знання, здатні генерувати свої ідеї, несуть ці ідеї іншим.

Рефлексуючи з приводу проведеного заняття, учителі зазначили, що отримані знання обов’язково будуть використовувати у своїй роботі.

 

Караулан М.С., завідувач КУ «Саратський РМК з питань освіти»