06.11.2018

Шкільна бібліотека – центр розвитку дитини

Особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Шкільна бібліотека, як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів.

Робота шкільних бібліотек з виховання творчої особистості учнів передбачає поповнення бібліотечного фонду документами різних галузей знань. При надходженні  різних видань до бібліотеки, бібліотекар опрацьовує літературу для розташування її в бібліотечних фондах, використовуючи  класифікатори. В роботу шкільних бібліотек вводиться нова система класифікації УДК (універсальний десятковий класифікатор). З метою навчання шкільних бібліотекарів використанню УДК в практиці роботи 02.11.2018 року на базі Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст..-гімназія»  був проведений навчально-практичний семінар з теми «Організація та методика переведення бібліотечних фондів з системи ББК на УДК».

Під час семінару завідуюча шкільною бібліотекою Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» Саламаха Ольга Вікторівна висвітила  теоретичні питання впровадження універсального десяткового класифікатора, бібліотекарі вивчили таблиці співставлень ББК і УДК та  провели методичний практикум з таблицями УДК.

Крім того підвели підсумки проведення в закладах загальної середньої освіти району Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек,  присвяченого 100 – річчю з дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім’ям В.О. Сухомлинського.

 Методист КУ «Саратський РМК з питань освіти Резнічук О.В.