22.05.2020

Селекторна нарада з керівництвом районних державних адміністрацій

         21 травня 2020 року в Одеській обласній державній адміністрації  відбулася селекторна нарада в режимі онлайн, в якій прийняли участь, керівник апарату Саратської райдержадміністрації Лілія Кімліченко,  керівники структурних підрозділів та закладів охорони здоров’я району, керівники територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

         На селекторній нараді розглядались наступні питання:

1. Стан висвітлення діяльності місцевих держаних адміністрацій Одеської області засобами масової інформації.

2.Завершення 2019-2020 навчального року у закладах загальної середньої  освіти Одеської області.

3.Запобігання занесенню і поширенню на території одеської області гострої респіраторної хвороби, спричиненою коронавірусом  COVID – 19.

         Одеська обласна державна адміністрація підготувала рекомендації для навчальних закладів регіону, аби ЗНО відбулося максимально комфортно та безпечно, а також правила роботи садочків.

Навчальні заклади регіону мають подати перелік шкільних автобусів та маршрутів із підвезення учнів до пунктів ЗНО: увесь транспорт оброблятиметься розчинами для дезінфекції після кожного рейсу. Педагоги та діти будуть забезпечені необхідною кількістю дезінфекційних засобів, захисних масок.

Окрім того озвучились правила відкриття дитячих садочків, а саме, чергові групи будуть відкриті для батьків, які працюють. Усі садочки мають бути забезпечені необхідною кількістю засобів для дезінфекції та ЗІЗ – до них дозволяється приймати дітей, які не мають симптомів вірусної інфекції та мають довідку від сімейного лікаря про епідеміологічне оточення дитини.

Спеціалісти зазначають, що наразі обговорюється можливість ПЛР-тестування працівників дошкільних закладів. Лише за відсутності будь-яких симптомів вірусної інфекції зможуть приступити до роботи з дітьми. Щодня у закладах вимірюватиметься температура як дітям, так і дорослим.

Нагадаємо, пробне ЗНО відбудеться з 15 по 17 червня 2020 року. Основна сесія ЗНО – з 25 червня до 17 липня, результати мають надійти до 31 липня. Абітурієнти мають подати документи для вступу з 13-го по 22-ге серпня. Зарахування триватиме до 5-го вересня, а навчальний рік розпочнеться 15-го вересня.

Додатково повідомляємо, що в районі:

-              для учнів 1-10 класів 2019-2020 навчальний рік завершується 29 травня 2020 року;

-              учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти, звільнено у 2019-2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації;

-             учні, які завершують здобуття базової середньої освіти у 2019-2020 навчальному році , документ про освіту отримають 12 червня;

-              у закладах освіти району заборонено проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу (останні дзвоники та випускні);

-              випускникам 11-х класів свідоцтва про здобуття повної  загальної середньої освіти будуть видані після проходження ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання ;

-              прийом документів, необхідних для зарахування  до першого класу організовано з 15.05.2020р. до 01.07.2020р.