10.10.2018

Профілактична робота в діяльності працівника психологічної служби

Відповідно до плану методичних заходів КУ «Саратський РМК з питань освіти» на 2018/2019 навчальний рік 04.10.2018 року відбувся практичний семінар-нарада для соціальних педагогів із залученням практичних психологів закладів загальної середньої освіти Саратського району за темою «Робота працівників психологічної служби у напрямку проведення профілактичних заходів. Співпраця закладу освіти з працівниками причетних служб». На заході були присутні представники служб Саратської районної державної адміністрації: Ковальчук С.В., начальник служби у справах дітей, яка виступила з презентацією «Протидія торгівлі людьми»;  Граматик О.О., начальник районного центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, розповіла про профілактику булінгу в учнівських колективах; Власенко М.М., головний спеціаліст РЦСССДМ. На семінарі були заслухані актуальні проблеми сьогодення: профілактика торгівлі людьми, профілактика насильства та жорстокого поводження з дітьми, профілактика агресивної та девіантної поведінки неповнолітніх, правила поведінки в Інтернет просторі. Жорстоке поводження з дітьми в подальшому формує з них соціально-дезадаптованих людей, не здатних створювати повноцінну сім'ю, бути гарними батьками, а також є поштовхом до відтворення жорстокості по відношенню до власних дітей.

Впродовж семінару використані практичні вправи, за допомогою яких точніше можна зрозуміти як впливає думка оточуючих людей, підлітків на формування особистості учня, як не стати жертвою торгівлі людьми, до кого звертатися та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в тенета торгівців людьми.

Методист  КУ «Саратський РМК з питань освіти» Бєлоус О.І. наголосила на проведенні в першу чергу профілактичної роботи з усіх напрямків діяльності працівника психологічної служби: профілактика девіантної поведінки, насильства та булінгу серед неповнолітніх, інформувати учнів закладів освіти про проблему торгівлі людьми в Україні. Звернула увагу соціальних педагогів та практичних психологів закладів освіти на законодавчу базу, яка регулює їхню діяльність у напрямку проведення профілактичної діяльності з вищезазначених проблем.

Учасники семінару висловили думку про те, що інформація, яка надається дітям, принесе їм користь, а можливо і врятує їх від можливої небезпеки, адже усі ми знаємо, що проінформована людина – це захищена людина.    

 Бєлоус О.І., методист  КУ «Саратський РМК з питань освіти»