21.05.2020

   Завершився літературний  конкурс творів на тему любові до природи для дітей та юнацтва «Природи ніжний пагінець» ім. М. Чабанівського, який проходив дистанційно за двома номінаціями – поезія і проза. Юні обдарування Саратського району  знову проявили свої творчі здібності  і  роботи, які посіли І призові місця КЗ «Саратський районний БДТ» відправлено до центрального державного архіву – музею літератури і мистецтв України у м. Київ.

   І місце у конкурсі посіли :

 Баланич Трохим, учень 9 класу Сергіївської ЗОШ І – ІІІ ст., твір  «Станемо на захист світу!»;

Романець Марія, учениця 8 класу Плахтіївської ЗОШ № 3 І – ІІІ ст., твір «Природи ніжний пагінець»;

Райчев Михайло, учень 6-Б класу Зорянського НВК «ЗОШ І – ІІІ т. – ліцей», вірш «Відлуння краплин»;

Тодорова Руслана, учениця 4-А класу Зорянського НВК «ЗОШ  І – ІІІ т. – ліцей», «Казка про сосну»;

Арнаутова Дарина учениця 3-А класу Зорянського НВК «ЗОШ І – ІІІ т. – ліцей», казка «Сон у зеленому лісі»;

Братінова Поліна, учениця 2 – А класу опорного закладу Кулевчанська ЗОШ  І-ІІІ ст., номінація «Проза і поезія» - «Пори року».

   У своїх роботах діти розкрили тему проблеми екології, довели що   природа – наша мати, і це насправді так.  Ось деякі тези з написаного учасниками конкурсу: «Яскраве сонце, величні гори, грайливе море, бурхливі ріки, квітучі дерева, чи  може  щось  бути кращим? А скільки нерозгаданих  таємниць існує у природі, навіть важко собі уявити. І найголовнішим її творінням є людина, яка  не тільки користується цим скарбом, а й сама э невід’ємною його частиною», «Ми звикли існувати у світі, на нашу думку, який самі собі й будуємо. Живемо у величезних сучасних будинках, використовуємо високотехнологічну апаратуру, інтернет, телебачення, пересуваємось на літаках, автомобілях, потягах. А чи задумався хоч хтось із нас, що без знань законів природи, які ми  використовуємо для створення новітніх технологій, все це було би неможливим»,  «У наш сучасний вік, маючи комфортне житло, транспорт, сучасні  офіси й таке інше, все ж неможливо жити без змоги  погрітися на ласкавому  сонечку, вдихнути  аромат перших весняних квітів, насолодитися свіжою ранковою прохолодою, подивитись на  яскраве зіркове  небо. Ці радощі не зможуть замінити ніякі скарби  світу. Недарма свята та вихідні люди полюбляють проводити на природі, спілкування з якою допомагає не тільки відпочити, але й набратися сил для вирішення важливих питань. Одна тільки думка дуже засмучує. Люди часто  завдають шкоди  природі, не замислюючись ні на хвилину про те, що їх діяльність у розвитку нових технологій викликає кліматичні зміни, забруднення навколишнього середовища, що веде до вимирання деяких видів тварин, рослин, викликає мутацію».

     Дуже тішить той факт, що діти розуміють, що чим більше шкоди ми завдаємо довкіллю, тим гірше робимо собі. Не можна залишатися байдужим до природи, ми маємо зберегти її красу та багатство. Задача людства – очистити природу та  передати   цей скарб майбутньому поколінню, для яких світ  повинен бути завжди чистим. Лише за цієї умови  можливо продовження життя та існування на Землі.

   Сподіваємось, що на Всеукраїнському рівні  наші учасники отримають найвищу оцінку!

А.А. Сердюк,

директор КЗ «Саратський районний БДТ»