07.11.2018

Пленарне засідання позачергової 25-ї сесії районної ради

 7 листопада 2018 року голова райдержадміністрації Лобан А.А. та керівники структурних підрозділів РДА взяли участь у пленарному засіданні  позачергової  25-ї сесії  районної ради, яке провів голова райради Переправка Ю.П.

   Перед початком засідання  Лобан А.А. та Переправка Ю.П. в урочистій обстановці вручили нагороди переможцям конкурсу наукових і творчих учнівських робіт, присвяченого пам’яті українського державного, військового та політичного діяча Симона Петлюри. Конкурс відбувся за ініціативи голови РДА.

  За результатами конкурсу, іменним годинником голови райдержадміністрації було відзначено учня Ярославської ЗОШ І-ІІІ ступенів Перелазного Артема,  цінними подарунками – планшетами нагроджено ученицю Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» Бєлоус Анастасію та ученицю Ярославської ЗОШ І-ІІІ ступенів Щітченко Валерію, смарт-годинники  отримали  учениці Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» Урсул Валерія та Шиман Анастасія.

 Грамотами райдержадміністрації та районної ради також відзначено вчителів переможців: вчителя історії Ярославської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ходос Н.А. та вчителя української мови та літератури Гутник  Н.Ф.,  вчителів історії Саратського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –гімназія» Саламаху О.В. та Коваль Л.О. 

 В ході пленарного засідання  депутати розглянули питання «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Саратської районної ради Одеської області». Як доповіла начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Гайдук Н.О. інклюзивно-ресурсний центр утворюється відповідно до постанови КМУ від 12.0. 2017 р. №545 «Про затвердження положення про інклюзивно-ресурсний центр». Метою  діяльності установи є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу. Інклюзивно-ресурсні центри утворюються з розрахунку один інклюзивно-ресурсний центр не більш як на 7 тис.дітей, які проживають на території об’єднаної територіальної громади (району).

На території Саратського району мешкає понад 7 тис. дітей віком  від 2 до 18 років, що зумовлює необхідність створення такого центру в нашому районі. У закладах загальної середньої освіти Саратщини на початок 2018/2019 навчального року навчається 54 дитини з особливими освітніми потребами. Для 26 дітей відкритий 21 інклюзивний клас. Інші охоплені індивідуальною формою навчання. На сьогодні у обласному бюджеті передбачено 400 тис. грн на облаштування спеціалізованих класів  інклюзивно-ресурсного центру в районі.

Після активного обговорення депутати  ухвалили рішення щодо створення  такого центру  в Саратському районі, затвердили його Статут та Положення про проведення конкурсу на посаду директора даної комунальної установи.

 Також  в ході сесії депутати розглянули низку рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Забарівської, Кривобалківської, Кулевчанської, Надеждинської, Ройлянської  та Сергіївської сільських рад.

Також депутати підтримали депутатські запити Саламатіної А.В. щодо забезпечення шкільними партами 1-го класу Успенівської ЗОШ І-ІІІ та щодо використання коштів направлених на фінансування у 2018 році робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення Саратського району. Голова РДА Лобан А.А. надав депутатам  роз’яснення з порушених питань.