11.02.2019

«Охорона праці очима дітей»

Сьогодні проблема охорони праці є однією з найактуальніших. Травматизм на виробництві завдає багато горя та страждань не тільки працівникам та їх родинам, а й безпосередньо впливає на економіку країни. Щодня на виробництві травмуються сотні людей. Це свідчить про недостатність знань з охорони праці. Тому виховувати високу культуру безпеки праці, відповідальне ставлення до особистої безпеки, збереження життя та безпеки оточуючих людей потрібно ще з раннього дитинства, бо сьогоднішні школярі – це майбутні працівники і роботодавці. 

З метою популяризації питань охорони праці, а також привернення уваги  суспільства, у тому числі свідомої активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці, виховання культури безпечної праці на виробництвах працівників, а також популяризації превентивних методів запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, а минулому тижні  КЗ «Саратський районний БДТ» підведено підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Учасниками Конкурсу стали  діти віком від 6 до 18 років.

Всього було представлено 37 малюнків. Подавались індивідуальні, оригінальні авторські роботи у довільній, графічній, живописній формах, виконані олівцями, акварельними фарбами, гуашшю. Конкурсні роботи висвітлювали тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечне ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, транспорті та правила безпечної поведінки у повсякденному житті. Журі провело огляд учнівських робіт. Малюнки які посіли перші місця (13 малюнків) направлені для участі в обласному етапі конкурсу до Головного управління Держпраці в Одеській області.

 Охорону праці і здоров'я громадян віднесено до пріоритетних напрямків соціальної політики України. Так, Конституція України одним з основних соціальних прав громадян визначає право кожного на належні, безпечні й здорові умови праці.

Дякуємо всім учасникам конкурсу, сподіваємось, що з кожним роком охочих реалізувати власні творчі здібності та таланти у конкурсі дитячого малюнка ставатиме більше.

Яковлєва Г.В., педагог – позашкільник КЗ «Саратський районний БДТ»

6

6