02.09.2020

Ми пам’ятаємо…. В Саратському районі відзначили 75-ту річницю закінчення Другої світової війни.

          Другого вересня 2020 року керівництво Саратської районної державної адміністрації та районної ради вшанували пам'ять загиблих під час Другої світової війни, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу загиблим воїнам та біля Кургану Слави.

          Статтею І Закону України „Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років” визначено, що шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.

           Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно о 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі».
            75 років тому ціною надзвичайних зусиль десятків націй було покладено край найжахливішому та наймасштабнішому за всю історію людства збройному конфлікту - Другій світовій війні. Український народ заплатив за свою свободу високу ціну. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. Кожна українська родина має свою особисту історію тієї війни та повоєнної відбудови.

           Питання війни і миру сьогодні знову перебувають на першому місці міжнародного та європейського порядку денного.
           Криваві уроки Другої світової війни не мають бути даремними. Зупинити агресора можна лише об’єднаними зусиллями, як це було 75 років тому.
           Пам’ять про подвиг наших дідів та прадідів у роки Другої світової війни та нинішня боротьба за суверенітет і територіальну цілісність країни сьогодні як ніколи об’єднали український народ. Ця пам’ять була, є і завжди залишатиметься священною для кожного з нас.