11.02.2019

Апаратна нарада райдержадміністрації

     11 лютого  2019 року голова райдержадміністрації Лобан А.А. провів апаратну нараду, в якій взяли участь  керівники структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів органів виконавчої влади,  комунальних закладів та установ району.

  Про хід виконання рішення районної ради від 21 лютого 2018 року №316-VII «Про затвердження районної  програми «Здоров’я» на 2018 рік» допвіла  Стогній О. П. –  головний лікар комунального підприємства «Саратський центр первинної медико-санітарної допомоги.

Про  фінансову  автономію  закладів  освіти проінформувала присутніх  Гайдук Наталія Олексіївна – начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації.

 Автономія – це висока відповідальність керівника навчального закладу. ЗУ «Про освіту» визначив основні напрямки функціонування цієї галузі в Україні. 

  Організаційна автономія передбачає право закладу освіти на:

- розробку проекту статуту закладу та внесення пропозицій щодо його змін;

- затвердження штатного розпису в межах установленого фонду заробітної плати;

- прийняття на роботу та звільнення педагогічних та інших категорій працівників, а не лише технічний персонал, зокрема і за контрактом;

- створювати управлінську команду та педагогічний колектив;

- організацію відкритого освітнього простору та роз- виток організаційної культури.

Це значно підвищує фінансову автономію і надає право самостійно розпоряджатися позабюджетними надходженнями.

Для директора школи автономія насамперед відкриває шлях до оптимізації управлінського процесу. Адже за традиційної системи доводиться розвивати школу в умовах обмеженого державного фінансування – мінімальних фінансових ресурсів, запланованих та затверджених з опорою на показники виконання кошторису за попередні періоди. Значну частину фінансових проблем директори шкіл вирішують не шляхом проведення ефективної фінансово-економічної діяльності закладу, відповідального витрачання бюджетних коштів, але через пошук благодійної допомоги. Дирекція закладу освіти зможе самостійно: вирішувати, які витрати є першочерговими, укладати договори на послуги і товари спрямовувати заощаджені кошти на розвиток школи, мотивацію співробітників, преміювання.

   Механізм фінансування закладів загальної середньої освіти заснований на кошторисному методі передбачає: цільове призначення і спрямування бюджетних асигнувань суворе дотримання фінансових планів. Часто через брак коштів адміністрація не має змоги: поліпшувати матеріально-технічну базу закладу, модернізувати наявні потужності впроваджувати інформаційно-комунікаційні технології в навчально-виховний процес.

Варто передбачити під час фінансової автономії здійснення переходу від фінансування здобуття загальної середньої освіти на нових принципах його організації, зокрема від принципу утримання навчальних закладів до принципу колегіального формування їх бюджетів та інвестування в людський капітал, виходячи із чисельності контингенту та стандарту вартості навчання одного учня за ступенями освіти; поетапного запровадження європейського принципу «кошти йдуть за дитиною» через освітній ваучер або систему державного контракту із закладом освіти.

На  кінець  2018 року у системі управління освіти району автономно  функціонували  шість закладів  освіти району :

Зорянський  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей»

Саратський  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія»

Опорний  заклад  Кулевчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Плахтіївський  НВК «ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів – гімназія»

Плахтіївська  ЗОШ №3  І-ІІІ ступенів

 Станом 02.01.2019 року  в  системі  управлінні освіти  району у  фінансовій  автономії  визначилися  наступні  заклади:

Новоселівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей»

Долинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Успенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Опорний заклад Надєждинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Розівська ЗОШ І-ІІ ступенів (філія опорного закладу Кулевчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів)

     Про стан криміногенної ситуації на території Саратського району за минулий тиждень поінформував заступник начальника Саратського  відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області Жакот В.Ю.  

   За результатами апаратної наради Лобан А.А надав керівникам структурних підрозділів РДА окремі доручення та визначив завдання щодо роботи  райдержадміністрації на поточний тиждень.